Açıksu caddesinde çalışma başladı
Reklam
Reklam

Açıksu caddesinde çalışma başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesine bağlı Açıksu Caddesi’ndeki yol genişletme çalışmalarına başladı.

Açıksu caddesinde çalışma başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesine bağlı Açıksu Caddesi’ndeki yol genişletme çalışmalarına başladı.

Açıksu caddesinde çalışma başladı
09 Aralık 2019 - 17:03

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bugün de Açıksu Caddesine gelerek yeni düzenleme için 'Bismillah' dedi. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı ile cadde güzergahında yapılacak 2 kilometrelik düzenleme için teknik ekipten bilgiler alan Başkan Beyazgül, bölge esnafı ve vatandaşların da talep ve önerilerini dinledi.
 
Başkan Beyazgül: Yeni düzenleme için hep birlikte karar verdik
Ardından bir değerlendirme yapan Başkan Beyazgül, "Bugün Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Genel Sekreterimiz Mahmut Kırıkçı ile birlikte Açıksu caddesindeyiz. Bir kaç gün önce yıkılan yerimiz vardı. Açıksu caddesinde yaklaşık 2 kilometrelik bir yolu inşallah yeniden düzenleyeceğiz. Bu konuda bir kısım yer askeriyemizden, bir kısım yer ise okulumuzdan gidiyor. Öncelikle Tugay Komutanımıza teşekkür ediyoruz. O da şehrimizin bu konularıyla çok yakından ilgileniyor. Gelip bizzat yeri kendisi de görmüş. Buradaki trafik sıkışıklığını görmüş ve birlikte bir çalışma içerisine girdik. Yol 2 kilometrelik mesafe. Esnafımızla ve diğer kanaat önderlerimizle, belediye başkanımızla, meclis üyelerimizle toplandık. Bu caddenin nasıl olması gerektiği hususunda birlikte karar verdik. Göreve ilk geldiğimizden bu yana Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, bu konuya dikkatimizi çekti. Üst yönetim toplantılarımızda konuyu dile getirdi. Biz de seçim öncesinde geldiğimizde halkımız bu konuda çalışmalarımızı talep ediyordu. Çünkü önemli bir konuydu ve uzun süredir bir trafik sıkışıklığı yaşanan bir yerdi" dedi.
 

‘İlk kepçeyi vurduk’
Kararın ardından hemen çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Beyazgül, sahadaki uygulamaların uzun vadeye yayılmaması konusunda hassasiyet gösterdiklerini ifade etti. Sorunların çözümü için üzerinde karar kılınan projeyi hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten Başkan Beyazgül, "Şimdi bismillah dedik ve bugün buraya kepçeyi vurduk. Yakında halkımızın istediği özlediği bir şekilde hem yol akışkanlığı suratlı olacak hem de cadde ve kaldırım düzenlemesi, ışıklandırma halkımızın gönlüne göre olacaktır. Daha önce de dedik halkımızın talepleri bizim projemizdir. İnşallah burayı da en güzel şekilde yapacağız. Halkımızın daha mutlu bir yaşam sürmesi, gençlerimizin, hanımlarımızın, kadınlarımızın ve çocuklarımızın burada daha mutlu yaşaması için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonra inşallah ikinci bir çalışmamızın müjdesini vereceğim ona da çok kısa sürede başlayacağız" diye konuştu.
 
‘Kale Eteği peyzaj çalışmaları Bakanlıkça yürütülecek’
Geçtiğimiz hafta kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile ilgili yapılan toplantıya da değinen Başkan Beyazgül, toplantıda alınan karar gereği kamulaştırma işlemleri tamamlanan Kale Eteği Güney kısmındaki peyzaj çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütüleceğini dile getirdi. Başkan Beyazgül, konu ile ilgili "Kale arkası ve Kızılkoyun’da da projelerimiz var. Peyzaj çalışmalarımız var. Bakanlığımız tarafından  yürütülecek. Burada tarihe çok güzel bir katkı sunacak. Kültürel mirasımız çok daha güzel korunmuş olacak ve ailelerimiz bugün çıktıkları bu yerlerden daha mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
Başkan Beyazgül ve beraberindekiler bölgedeki çalışmaları incelemelerinin ardından esnafı ziyaret ederek 'Hayırlı işler' temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üretim dışı kalmış fabrikaları inceledi
Üretim dışı kalmış fabrikaları inceledi
Basın kuruluşlarından İl Emniyet Müdürüne ziyaret
Basın kuruluşlarından İl Emniyet Müdürüne ziyaret