Çölyak hastalarının aileleriyle bir araya...
Reklam
Reklam

Çölyak hastalarının aileleriyle bir araya geldi

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, çölyak hastalarının aileleri ile bir araya geldi. Canpolat, "400 çölyaklıya ekmek fırınımız ile ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz." dedi.

Çölyak hastalarının aileleriyle bir araya geldi

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, çölyak hastalarının aileleri ile bir araya geldi. Canpolat, "400 çölyaklıya ekmek fırınımız ile ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz." dedi.

Çölyak hastalarının aileleriyle bir araya geldi
11 Temmuz 2019 - 17:40

Çölyaklılara düzenli olarak ekmek ve gıda yardımında bulunan Haliliye Belediyesi son olarak Başkan Mehmet Canpolat’ın talimatı ile farklı bir projeye imza attı. Başkan Canpolat, farkındalık oluşturmak için çölyaklılarla aynı sofrada buluşarak glütensiz  yemek ve çölyak bilgilendirme programı düzenlendi. Şehitlik Çamlık Konferans Salonunda düzenlenen programa Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile eşi Fethiye Canpolat, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Haliliye Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Aksu, Şanlıurfa Çölyak Dernek Başkanı Hasan Doğan, Haliliye Belediyesi Meclis Üyeleri, çok sayıda basın mensubu ve dernek üyeleri katıldı. İlahi dinletesi ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.
'Hız kesmeden hizmete devam'
Göreve geldiği ilk günden bu yana hız kesmeden, misli ile hizmetlere devam ettiklerini belirten Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Bu hastalık doğmuş ve doğacak olan çocuklarımızda görebilecek bir hastalık. Onların bu yaşam mücadelesinde bizler Haliliye Belediyesi olarak ilk etapta kayıtlı olan bin 400 çölyaklıya ekmek fırınımız ile ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Özelde de bir ilçe belediyesi olarak kendilerine gıda kolileri ile yardım yapmaya çalışıyoruz. Bu çocuklar bizim ve gelecek adına çocuklarımıza yapılan hizmet Urfa tabiri ile pilava dökülen yağdır.  İnşallah bu çocuklarımız gelecekte ülkemizin belediye başkanı, milletvekili, müdür, müftüsü, amirleri olacaklar. Bu vatandaşa, millete ‘Önce Devlet, Önce Millet, Önce Bayrak’ diyerek bizim yaptığımız gibi hizmet edecekler. Biz buna inanıyoruz ve bu şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından Başkan Canpolat Çölyaklılar ve aileleri ile sohbet ederek fotoğraf çekme isteklerini yerine getirdi. Talepleri tek tek dinlen Başkan Canpolat tüm sorunların bizzat kendisinin takipçisi olacağını ve çözüme kavuşacağını söyledi.
Başkan Canpolat’ın ardından kürsüye gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan ise “ Vatandaşın derdi ile dertlenen onların ihtiyacını karşılamaya çalışan herkese başta belediye başkanı olmak üzere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
'Bu gıdalar sayesinde çocuklarımızı besleyebiliyoruz'
Haliliye Belediyesi ve Başkanı Mehmet Canpolat’ın sağladığı bu gıdalar sayesinde çocuklarını besleyebildiğini söyleyen dernek üyesi, “Mehmet Canpolat ve Haliliye Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Onların bizlere sağladığı gıdaları çocuklara yedirebiliyoruz.  Belediyenin sağladığı bu gıdalar olmasa bu ürünleri alma imkanımız yok. Markette bir ürün almaya kalksak çok pahalı. Haliliye Belediyesine bizlere sağladığı gıdalardan dolayı çok teşekkür ederiz.  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Şanlıurfa Çölyak Dernek Başkanı Hasan Doğan, ise “Dernek Başkanı: Türkiye genelinde şuan büyükşehir olarak 3 ilimizde glütensiz ekmek üretimi mevcut. Bunun dördüncüsü de Şanlıurfa’da Haliliye ilçemizde mevcut. Bu çalışmalarından dolayı Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı. Şanlıurfa Çölyak Başkanı tarafından derneğe ve üyeleri verdiği desteklerden dolayı Başkan Canpolat’a teşekkür plaketi verildi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Valiliğinden Açıklama 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı Cephaneliğinde Patlama; 17 yaralı
Şanlıurfa Valiliğinden Açıklama 20. Zırhlı Tugay...
20.Zırhlı Tugay Komutanlığında Patlama; 17 yaralı (Güncellendi)
20.Zırhlı Tugay Komutanlığında Patlama; 17 yaralı...