Reklam
Reklam
Reklam

Eyyübiye'de 2 temel birden atıldı

Eyyübiye Belediyesi, Direkli mahallesinde Kapalı Semt Pazarı ve Zabıta Karakolunun temelini, düzenlediği tören ile attı.

Eyyübiye'de 2 temel birden atıldı
09 Haziran 2021 - 11:23
Direkli mahalle sakinlerinin taleplerinden biri olan Kapalı Semt Pazarı için düğmeye basan ve yer sorununu çözen Başkan Kuş, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan alanda temel atma töreni düzenledi. 1600 metre karelik alanda yapılacak olan Kapalı Semt Pazarı ve Zabıta Karakolunun kısa süre içinde bölge halkının hizmetine sunulacağı açıklandı.

Temel atma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Saha ziyaretleri kapsamında Direkli Mahalle Muhtarımız Mehmet Kestop’la birlikte vatandaşlarımızı ziyaret edip, taleplerini alırken bizlerden istedikleri bir semt pazarıydı. Ama malumunuz bu bölgede yer sıkıntısı var. Bunun için kolları sıvadık, çalıştık, uğraştık ve yer sorununu çözüme kavuşturduktan sonra hemen projemizi hazırladık. İhalemizi gerçekleştirdik. Hamdolsun şimdide modern kapalı semt pazarı ve zabıta karakolumuzun temelini atıyoruz. İnşallah gece gündüz demeden çalışıp, talepleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz. Bölgemize şimdiden hayırlı olsun. “ dedi.


Eyyübiye için el ele vererek çalıştıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, “Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’u tebrik ederim. Yer sıkıntısını kısa sürede çözdü ve bugün temelini atıyoruz. Belediye Başkanlarımızla, Meclis Üyelerimizle, Muhtarlarımızla birlikte Eyyübiye’nin gelişimi için durmadan çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Direkli Mahallesi Muhtarı Mehmet Ketop ise şunları söyledi; “Bölgemiz geçmiş dönemlerde hep ihmal edilmiş bir bölgeydi. Zeynel Başkanla, Mehmet Kuş Başkanla ve Mehmet Moğal ile birlikte hamdolsun hizmetler bir bir yapılıyor. Mahallem ve bölgem adına Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’a teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen temel atma törenine; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cuma Ağaç. AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, AK Parti Eyyübiye Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı, Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş, Belediye Meclis Başkanvekili Ahmet Kenan Kayral, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop, Bölge Muhtarları, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile bölge sakinleri katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum