’İlk projem iki milyonun kardeşliğidir’
Reklam
Reklam

'İlk projem iki milyonun kardeşliğidir'

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, GAPTEM’de düzenlediği toplantıda, 5 yıllık süreçte Şanlıurfa’da gerçekleştireceği projelerini açıkladı.

'İlk projem iki milyonun kardeşliğidir'

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, GAPTEM’de düzenlediği toplantıda, 5 yıllık süreçte Şanlıurfa’da gerçekleştireceği projelerini açıkladı.

'İlk projem iki milyonun kardeşliğidir'
17 Mart 2019 - 14:48

31 Mart gecesi göreve seçildiği takdirde ilk projesinin iki milyon Şanlıurfalının kardeşliği projesi olduğunu belirten AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, en büyük önceliğinin istihdam olduğunu belirtti.
Beyazgül, “Projelerimizin önü açıktır. Halkımızın istekleri doğrultusunda değişimler yaşayabilir. Biz Urfalıların isteklerini ve önerilerini önemsiyoruz” dedi.
Genç nüfusun 19,2 ortalamada olduğu Şanlıurfa’da hazırlanan projelerde özellikle gençlerin istihdamına yönelik projeler hazırladıklarını kaydeden Beyazgül, altyapıdan üstyapıya, yeşilden çevreye, tarihten turizme, ekonomiden sanayiye, kentsel dönüşüm ve diğer konu başlıklarında projelerini 4 ulusal kanaldan verilen ortak canlı yayın ile kamuoyuna açıkladı.
Beyazgül, “AK Parti bir aşktır, bir sevdadır, bir duygudur, AK Parti bir ailedir. Şanlıurfa Büyükşehir Başkanlığı için adaylığa beni uygun gören ve bana güvenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Yine bu dönemde benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Şanlıurfalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Sunumu yapılan bu projelerimizde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Şanlıurfa’ya ait projelerimizi size sunacağız, sizinle paylaşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye bugüne kadar yaptığı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Gayretle çalışmalarını sürdürdü. Benim il başkanlığı dönemimden belli uyumlu bir şeklide çalıştık. Projelerimize geçmeden önce en büyük projen ne derseniz, benim en büyük projem iki milyonun kardeşliği projesidir. En büyük projem bu iki milyon kardeşime hizmet etmektir.” dedi.
ÇİFTÇİ: URFA’YA HİZMET EDEN TÜM BAŞKANLARIMIZA MİNNETTARIZ
Proje tanıtım toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Günümüze kadar bu kente belediye başkanlığı yaparak aramızdan ayrılmış isimlere Allah’tan rahmet yaşayanlara ise şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

NEBATİ: CUMHURBAŞKANIMIZ BU PROJELERİN DESTEKLEYİCİSİ OLACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla memleketinde seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla kadim şehir Şanlıurfa’ya geldiğini ve yoğun tempoda çalışmalarına devam ettiğini belirten Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Birlikte çalıştığımız Zeynel Abidin Beyazgül başkanın proje tanıtım toplantısındayız. Hem kendi toprağımızda hem de kısada olsa yapmış olduğumuz milletvekili döneminde birlikte yürüdüğümüz, terlediğimiz, koşuşturduğumuz arkadaşlarla tekrar bu salonda olmamızdan dolayı büyük bir sevinç duymaktayım. Şimdi doğrudan büyükşehir belediye başkan adayı olan ve yılarca il başkanlığı yapan ve çok mütevazı sakin ve kararlı belediye başkanı proje tanıtım toplantısı kentimize hayırlı olsun. İnşallah Zeynel başkan bundan önce Urfa’ya kim hizmet ettiyse, taş üstüne taş koyduysa onlara vefa göstererek, onları anarak bundan sonraki adımlarında Urfa’ya hizmet için harcayacaktır ve bunu yaparken şundan emin olacak Urfa’nın arkasında önce Urfa var. Cumhurbaşkanımız talimatıyla kendi,  şehrim olması nedeniyle buradayım seçim çalışması yapıyorum. Cumhurbaşkanımız ve kabinesi de Urfa’da Büyükşehir belediye başkanın projelerinin arkasında olacak” ifadelerini kullandı.
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ise yaptığı konuşmada AK Belediyelerin reformcu yenilikçi belediyeler olduğunu belirterek halka hizmet şiarıyla çalıştıklarını söyledi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçiye bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Yıldız projelerin Urfa’ya hayırlı olmasını diledi.
BEYAZGÜL’ÜN PROJELERİ 12 ANA BAŞLIKTA TOPLANIYOR
Şehircilik, Göbeklitepe Turizm ve İstihdam, Ulaşım ve Altyapı, Yeşil Projeler, Sanayi Turizm ve İstihdam, Yerel Kalkınma ve İstihdam, Yenilenebilir Enerji ve Çevre, Kültür ve Sanat, İlçeler, Sağlık, Eğitim ve Sosyal, Gençlik ve Spor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı işçiler gurbette 'gül' topluyor
Urfalı işçiler gurbette 'gül' topluyor
Hayvancılıkta yeni dönem
Hayvancılıkta yeni dönem