Reklam
Reklam

Patates izdihamına kaymakamlıktan açıklama

Eyyübiye’de ihtiyaç sahiplerine yapılan patates dağıtımının izdihama neden olduğu görüntülere ilçe kaymakamlığından açıklama geldi.

Patates izdihamına kaymakamlıktan açıklama
18 Nisan 2021 - 10:10
Sokağa çıkma yasağının ilk gününde gerçekleşen dağıtım sırasında sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldığı görüntülere ilişkin Eyyübiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye gelen yüzlerce ton ürünün 12 bin aileye evlerinde sorunsuzca teslim edildiği ancak dağıtımın geriye kalan son 4 tırın 3’ünün sorunsuzca dağıtıldığı ve son tırda bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamadığı ve söz konusu istenmeyen görüntülerin oluştuğu ifade edildi.

Eyyübiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“17 Nisan 2021 günü sosyal medya mecralarında yer alan, İlçemizdeki yardım dağıtım görüntüleri üzerine bu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Tarım ve Orman Bakanlığının 08.04.2021 tarihli ve 396932 sayılı yazısı ile üreticilerin elindeki arz fazlası patates ve kuru soğanların Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından satın alınarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ihtiyaç sahibi hanelere ücretsiz olarak dağıtılması işi kapsamında, ilçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12.000 aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır.

Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. 

Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali buzlucan
    4 hafta önce
    Yalan söylüyorsunuz hiç biri ihtiyaç sahiplerine dağıtılmadı yağma edilmiş gibi kimi 10 çuval kimi 15 kimi 20 çuvala kadar alan oldu fakir fukaranın günahı boynunuzadır kaymakam bey