Reklam
Reklam

Şanlıurfa'da sağlıkçılar aşı oluyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs aşısını yaptırmasıyla ülke genelinde sağlıkçılar aşı olmaya başladı. Şanlıurfa’da da aşı başladı.

Şanlıurfa'da sağlıkçılar aşı oluyor
14 Ocak 2021 - 11:16
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Çin'de üretilen koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından kritik açıklamalar yaptı. Bakan Koca, yarından itibaren sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından Şanlıurfa’da sağlıkçıların aşı yapacağı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ek binada (Eski Ursu Hastanesi) hazırlıklar tamamlandı. Bu çerçevede Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, Covid-19 aşılama programı için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ek binada (Eski Ursu Hastanesi) incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. M. Emre Erkuş, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Kara, Destek Hizmetleri Başkanı Halil Beyazkendir ile birlikte Covid-19 aşılama programı için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ek binada (Eski Ursu Hastanesinde) incelemelerde bulundular.

Öte yandan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanları koronavirüs aşısı olmaya başladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum