Reklam
Reklam

Urfa'da yeni bir film çekilecek

Şanlıurfa'nın tarihi ve turizm mekanları 'Melekler Şehri' filmine sahne olacak. Bölgenin kültürünün, sanatının yer alacağı film, çekimlerinin bitmesinin ardından vizyona girecek.

Urfa'da yeni bir film çekilecek
16 Ekim 2019 - 10:11 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 10:38

Mahmut Tuncer, Şevket Çoruh, Merve Akaydın gibi ünlü oyuncuların rol alacağı Melekler Şehri filmi, Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik mekanlarının tanıtımına da destek olacak. Ağırlıklı olarak kırsal alanlarda çekimi yapılacak olan komedi filmi, yurt içinde ve yurt dışında vizyona girerek sinemaseverlerle buluşacak. Sponsor çalışmalarının başladığı film, çekimi bittikten sonra önümüzdeki yıl beyaz perdede yerini alacak. Senaryosunun Şanlıurfalı Ahmet Yıldırım tarafından yazıldığı filmin yapımcılığını ise Sabri Bazer üstleniyor.

 

'Bu filmi özellikle Şanlıurfa'da çekmek istedik'

Film ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Yapımcı Sabri Bazer, "Söz konusu filmimizin senaryosunu Şanlıurfalı Ahmet Yıldırım yazdı. Filmde Şanlıurfa'nın kültürü, yemekleri, sanatı, oyunları, tarihi yapıları yansıyor. Senaryo ona göre yazıldı. Sponsorluk için başka şehirlerden gerek valilik, gerekse belediyelerden bize teklif geldi. Biz buna bağlı olarak senaryoyu da değiştirebilirdik ama bu filmi Şanlıurfa'nın dışında çekmek istemedik. Bununla ilgili alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Oyuncularla sözleşmelerimiz yapıldı, filmle ilgili dosyalarımız hazırlandı. Şanlıurfa'nın tanıtımıyla ilgili yapılabilecek tüm çalışmalarımız şu anda hazır." dedi.  

 

'Şanlıurfa'nın kültürü yansıtılacak'

Filmin senaryosunun Şanlıurfa'nın kültürünü yansıttığını söyleyen yapımcı Sabri Bazer, "Şanlıurfa isotu, yemekleri, en önemlisi de Şanlıurfa'nın şakaları senaryoda yer alıyor. Bu bir komedi filmi olacak. Herkes daha kazançlı işlere para yatırıyor ama biz paramızı Şanlıurfa'nın daha iyi tanıtımı için harcayacağız. Bütün oyuncuları getirerek burada galasını yapacağız. Bu film yurt içi ve yurt dışında vizyona girecek. Muhtemelen önümüzdeki yıl vizyonda olur. Şanlıurfa Valiliği, belediyeler, STK'lar,  Sanayi Odası Başkanlığı, OSB müdürlüğü, gerekirse Şanlıurfa dışındaki milletvekilleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı bizi desteklerse bu işin altından kalkacağımızı ve çok başarılı bir çalışmaya imza atacağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.

 

'Gerekli desteği bulursak hemen çekimlere başlayacağız'

Filmde Şanlıurfalı oyunculara da ağırlıklı olarak yer verileceğini vurgulayan Bazer, "Filmimizde ünlü oyuncu kadrosu bulunuyor. Şanlıurfalı gençlerin de önünü açmak için Kültür İl Müdürlüğünün 70-80 kişilik bir kadrosu var. Bu ekibi de filmimizde oynatmayı düşünüyoruz. Ünlü oyuncular Mahmut Tuncer, Şevket Çoruh, Selahattin Taşdöğen, Merve Akaydın, Aslı Uyar gibi isimler filmimizde rol alacak. Biz gerekli desteği bulursak çok yakında burada çekimlere başlayacağız. Başka yerlerden figürasyon oyuncu getirmeyip sadece Şanlıurfa'dan seçeceğiz." şeklinde konuştu.  

 

'Filmin dosyasının kapağına Göbeklitepe'yi koyduk'

Filmde Göbeklitepe'ye de ağırlıklı olarak yer verildiğinin altını çizen Sabri Bazer, "Mekan olarak Göbeklitepe'yi en ön plana aldık. Sponsor dosyası kapağında da Göbeklitepe bulunuyor. Daha çok köylerde çekimleri gerçekleştireceğiz. Şehirdeki çekimler az da olsa filmde yer alacak. Bu alanlar Şanlıurfa Kalesi, Balıklıgöl olacak. Bunun dışında Harran'da, Halfeti'de daha çok mağaraların bulunduğu alanlarda çekim yapılacak. Şanlıurfa'nın kültürünü yansıtacak neresi varsa mekan fark etmeksizin bu alanlarda çekimler olacak. İlk olarak mekan çalışması yapacağız, mekan çalışmaları yapıldıktan sonra start alacağız. Sponsorluk çalışmaları yaklaşık 20 gün sürecek, bu çalışmalar bittikten sonra çekimler, montaj derken, bir yapım şirketiyle de anlaşma sağlayacağız. Bütün iş bittikten sonra vizyona girme tarihi belirlenecek." ifadelerini kullandı.  

Murat Doğan / Urfa Değişim


Bu haber 2510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum