Reklam
Reklam

Vekil Özcan ile Başkan Sade'nin atışması

Şanlıurfa'da TÜMSİAD İl Başkanı Sadık Sade'nin attığı tweet, geniş yankı buldu. Sade’nin paylaşımına ilk tepki AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'dan geldi.

Vekil Özcan ile Başkan Sade'nin atışması
27 Temmuz 2020 - 10:46

Söz düellosunun yaşandığı o yazışmalar şöyle:

 

Sade: Memlekette ayağı taşa değen valiyi sorumlu tutuyor

 

Ne yapsın Sayın Valim, Siyasilerden tık yok. Kimse keyfini bozmuyor. Seçim zamanı herkese mavi boncuk dağıtanlar sadece dinliyorlar sorunları duymak istemiyorlar. Herkes her şeyi Validen bekliyor. Memlekette ayağı taşa değen Valiyi sorumlu tutuyor.” diyerek siyasilerin kentin sorunları ile ilgilenmediğini iddia etti.

 

Sade’nin paylaşımının ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'dan da bir açıklama geldi.

 

Sosyal medya’da paylaşım yapan Özcan, "Sade olarak tanıdığımız Sadık Sade sadeliğini bozmamalı. Vali Bey ile Siyasileri karşılaştırmanın anlamı yok" diyerek şu ifadeleri kullandı:

 

"Valimizi seviyor, takdir ediyor ve başarılı buluyoruz. Her konuda destekçisiyiz. Bir il Valisiyle, siyasileriyle, belediye başkanlarıyla, STK’larıyla, basınıyla, şehrin dinamikleriyle uyum içinde olursa o şehir kalkınır. Bunları ayrı gayrı göstermenin ilimize faydası yok.

 

Sade olarak tanıdığımız Sadık Sade sadeliğini bozmamalı. Vali Bey ile Siyasileri karşılaştırmanın anlamı yok. Vali Bey Hıfzısıhha Kurulu Başkanı ve hatta sınırötesi ilçelerde Vali Beye bağlı. Siyasilere değil. Valimiz başarılı ve devleti iyi bir şekilde temsil etmektedir.

 

Fitneye gerek yok. Valimizi seviyoruz. Sn. Sade ve kankası 1-2 aydır bu tür paylaşımlar yapıyorlar, izliyoruz. Yazmanın, eleştirmenin, küfretmenin, hakaret etmenin bir usulü vardır. Herkes işini yapsa memleketin hayrına olacağını düşünüyorum.

Sn. Valimizinde bu paylaşımlardan hoşnut olduğunu düşünmüyorum. Başkalarını hedef göstererek güya memleket için yapıyoruz algısı yaratmaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlarla sürekli konuşur, dertleşiriz. Cevap veya açıklık getirmek için yazmak zorunda bırakıldığımız için üzgünüm..

 

Kimse bu paylaşımlarımızı farklı yerlere çekmesin. Net yazdım. Sadeliği sevdiğim için sade yağ gibi sade yazdım. Valimizi günde 25-30 saat övebilirsiniz. Ne bir siyasetçi ne de bir Şanlıurfalı rahatsız olmaz. Bilakis hoşnut olur. Siyasilerle karşılaştırmayın lütfen. Vesselam."

 

Bu haber 1112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum