Bugün

Şanlıurfa otogarında otobüsler yolcusuz sefer yapıyor

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Şanlıurfa Otogarında hareketlilik olması gerekirken ne yazık ki biletler firmaların elinde kaldı. Bilet alan vatandaşların da sadece çalışmak için belirli yerleri tercih ettiğini söyleyen firma ve yolcular Şanlıurfa’daki işsizliğe dikkat çekti.

19 Nisan 2023 - 12:28
TAKİP ETTAKİP ET

Özel sektörde birçok şirketin bayram tatilini hafta sonuna yayması, bazı vatandaşlar için tatil planı doğururken bazı vatandaşlar için ise iş sezonunun açıldığını gösterdi.Özellikle Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşların kentte yaşanan işsizlikten dolayı bayram tatili yapamadıklarını aktaran firma sahipleri aldıkları yolcuların da sadece tatil bölgelerinde çalışmak için gittiklerini söyledi.

Vatandaşların maddi imkânsızlıklardan dolayı plan yapamadıklarını söyleyen firma sahipleri önce ülkedeki ekonominin düzeltilmesi gerektiği vurgusunu yaptı.İşsizlik oranının yüzde 15 seviyesinde gerçekleştiği Şanlıurfa’da vatandaşlar tatil planları yapması gerektiği yerde çalışmak için bilet alarak yolcu olması gözlerden kaçmazken Urfalı gençler tatil planı yapan vatandaşları fırsat bilerek onlara hizmet etmek etme amaçlı kentten ayrılıyor.

Nisan Mayıs aylarında Şanlıurfa’daki vatandaşların mevsimlik tarım işçisi olarak başka bölgelere gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen firma sahipleri “eskiden işlerimiz iyi gidiyordu, fakat şuan sadece tatil bölgelerinde çalışmak için giden gençlerimiz otobüs biletleri aldıkları için bizim de işlerimiz bitme noktasına geldi.” dedi.