Reklam
Reklam
Abdulkadir Çelikcan

Abdulkadir Çelikcan

Oyuna dur diyelim…

14 Ağustos 2018 - 08:41

Ülkemize İstikrarlı ekonomi üzerinden Döviz ile oynanan dış destekli uygulamalara dur demek hükümetle beraber iş dünyasının görevidir. 

Ülkemizde yaşanan döviz hareketliliğinin dış destekli olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta gündeme getiriyor.

"Türkiye diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide de bir kuşatma ile karşı karşıya kaldı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi olayları ile başlayan 17-25 Aralık'la devam eden 15 Temmuz'la bir üst aşamaya taşınan saldırıların devam edeceği açıktır" ifadesini kullandı.

Piyasalarda yaşanan hareketliliğin dış destekli olması ile beraber ülkemizde bazı odakların spekülasyon yaptığıca bir gerçek.

İş dünyası ile bir araya gelen Maliliye ve Hazine bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı önlem paketine destek geldi.

Diş piyasa endeksli Döviz ve altın hareketliliğine hükümet dur demek için çeşitli önlemler alırken, iç piyasanın rahatlaması için Merkez bankası devrede.

İş dünyası hükümetin önlem paketini olumlu karşılarken, iç piyasadaki durgunluğun canlanması için hükümet çeşitli önlemler almaya devam ediyor.

Dış destekli döviz hareketliliği ve piyasada spekülasyonlara karşı hükümet gerekli önlem alırken, iç piyasanın canlanmasını hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan, Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun da biz üstesinden geleceğiz. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir.”dedi

İş dünyası, sanayici ve yatırımcının kur üzerinden Türkiye'ye uygulanan operasyona dur demesi için elini taşın altına koyması gerekiyor!

YORUMLAR

  • 0 Yorum