Reklam
Reklam
Abdulkadir Çelikcan

Abdulkadir Çelikcan

Sağduyu Çağrısı ve Sükûnet !

29 Eylül 2018 - 08:19

Peygamber Şehri Şanlıurfa, Suriye'de iç savaşın başladığı günden bu yana ülkelerinden kaçmak zorunda kalan mültecilere ev sahipliği yapıyor.

Akçakale, Harran, Ceylanpınar, Viranşehir ve Suruç'ta kurulan kamplarda yüz binlerce Suriyeli mülteci kalıyor. 

Kampların dışında Şanlıurfa ve ilçe merkezlerinde yine yüz binlerce Suriyeli ikamet ediyor, sağlık hizmetlerinden faydalanıyor.

Ensar görevinin layığı ile yerine getirildiği Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da Suriyeliler birçok işyeri açarak yaşamlarını evlerindeymiş gibi yaşamlarını sürdürüyorlar.

Şanlıurfa halkı din, dil ve ırk gözetmeksizin onlara kucağını açtı ekmeğini sofrasını, evini paylaştı.

Beklenmedik olaylar yaşansa da kentin yöneticileri, siyasiler ve kanaat önderleri hep sağduyu çağrısı yaparak gelişecek olumsuz olayları önledi. 

Güvenlik güçleri, provokasyon olaylarına karşı sağduyulu davrandı. Birçok olumsuz olayın yaşanmasını engelledi. 

Tüm bunlar yaşanırken, Şanlıurfalıların evini, ekmeğini ve sofrasını paylaştığı Suriyelilerin evlerinde silah bulundurma ihtiyacı akıllarda soru işareti bıraktı. 

Güvenlik güçlerinin bireysel silahlanmaya karşı gerekli tedbirleri alarak yaşanacak olumsuz olaylara dur demeli…

Eyyübiye ilçesinin Osmanlı mahallesinde yaşanan olayda 2 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi üzücü olduğu kadar, vahim ve düşündürücü bir durum… 

Osmanlı mahallesinde yaşanan olay sonrası Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, sağduyu çağrısı yaparak vatandaşları sükûnete davet etti.

Şanlıurfa, sakin ve huzurlu bir şehir, bu şehrin huzurunu ve kültürünü bozanlara karşı gerekli önlemler ivedilikle alınmalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum