Reklam
Reklam
Aziz Karakeçili

Aziz Karakeçili

urfaspor
urfadegisim@gmail.com

Şanlıurfaspor lige havlu attı

01 Mayıs 2018 - 09:30

Şanlıurfaspor 2.Lig beyaz grupta Zonguldak kömürspor deplasmanında beraber kalarak Şampiyonluk yolunda uzaklaştı ve lige havlu attı.

Ligin bitimine iki hafta kala kendi sahasında Gümüşhanespor'u yenseydi şu beyaz grupta bu hafta Şampiyonluk maçına çıkacak olan sarı yeşilli ekip sahasında Gümüşhanespor ile berabere kalarak tüm umutlarını aslında geçen hafta bitirmişti.

Futbol bu belli olmaz maçlar bitmeden kimin matematiksel olarak şansınızda devam ediyorsa kimin Şampiyon olacağı beli etmez diyen taraftar ve spor kamuoyunu bu hafta Zonguldak kömürspor deplasmanında aldığı sonuçla yine şaşırtan Şanlıurfaspor umutlarını gelecek yıla bıraktı.

Şanlıurfaspor hak etmediği bir ligde top oynuyor bu ligde de yanlış transferler, yanlış teknik adamlar ile yola devam eden yönetim takımın başarısızlığında en büyük payın sahibidir.

Şanlıurfaspor iyi bir yönetime teslim edilseydi puan farkı ile bu grupta Şampiyon olurdu.

İstikrarsız bir dönem geçirmesine rağmen Şampiyonluk ayağına kadar gelmiş bir Şanlıurfaspor takımı ve yönetimi bu şansı geçen hafta 11 Nisan stadında 26 dakikada 10 kişi kalmış Gümüşhanespor maçında kullanamadı ve ligin bitimine 2 hafta kala yine matematiksel olarak umudu olmasına rağmen rakipleri içerde-dışarda galip gelirken sarı yeşil ekip Zonguldak kömürspor karşısında beraberliğe razı oluyorsa kusura bakmasın Şampiyon olamazsın ve Şampiyonluğu kendi elin ile rakiplerine verirsin.

Haftası haftasını tutmayan sarı yeşilli ekibin futbol oyununun geçen hafta ve bu haftaki kötü futbolun sorumlusu Teknik direktör Ahmet hocadır.

Bu kötü futbolun ve alınan beraberliğin Şanlıurfasporu derinden yaralayacağı ve Şampiyonluk yolundan adım-adım uzaklaştıracağı aşikardır ve bir yılın boşa geçtiğinin göstergesidir.

Şanlıurfaspor bundan sonra play off maçlarında nasıl sonuçlar alacağı bu futbol ve inançla işi zor gibi görünüyor. Taraftar ve spor kamuoyu pek umutlu görmüyor.

Yönetim kurulu gelecek sezonun planlarını yapmak ve Şanlıurfaspor'un önünü açmak için Genel kurulu gitmeli şimdiden gelecek yılın takımın oluşturmak ve takımın başına kariyerli bu ligi bilen Şampiyonluklar yaşatmış bir hocanın alınması için çalışmalar yapmalı.

Şanlıurfaspor'a bu hafta sahasında sıradan bir maça çıkacağı Kahramanmaraşspor maçında başarılar dilerim.

Başka yazıda buluşmak üzere Allaha emanet olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum