Reklam
Reklam
Reklam
İsmail Arslan

İsmail Arslan

urfadegisim@gmail.com

Urfa halen kocaman bir köy!

01 Eylül 2018 - 09:13

2019 Mart ayı sonunda yapılması planlan yerel seçimler de, Şanlıurfa Büyük şehir belediye başkanlığına Aday olacak siyasilerde Şanlıurfa’da kulis çalışmalarına başladı.

Kimileri adaylık sürecini gizli tutarken, kimileri ise bunu sahalarda topluma lanse etmeye çalışıyor.

Şanlıurfa gerçekten çok zor bir şehir. Bu yüzden bu şehri yeniden dizayn edecek, tecrübeli, vizyon sahibi bir siyasetçiye ihtiyacı var. Siyasi partilerin, Şanlıurfa’da aday belirleme noktasında çok ince eleyip sık dokuması gerekiyor.

Özellikle İktidar partisine sırtını dayayıp, nasıl olsa Ak Parti Güçlüdür kazanırım mantalitesini ortaya koyan bir siyasetçi ve Siyasi parti baştan kaybetmiş demektir.

Bu şehrin dokusunu çok iyi bilen, Şanlıurfa’yı yapacağı devası projelerle taçlandıracak bir siyasinin gün ışığına çıkması gerekiyor.

Gündem de olan isimlerin, Şanlıurfa’ya çok şeyler kazandıracağı, kanaatinde değilim.

Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın her şeyden önce, tarihi dokusuyla, Turizm alanında çok iyi bir yere taşınması gerekiyor.

Turizm demek, istihdam demek, aş demek. Binlerce insanın hayat şartlarının iyileştirilmesi demek.

Bu yüzden beton yığınları, yol, köprülerden ziyade, Turizme ağırlık verilmelidir.

Dost, Ahbap ilişki içerisinde yönetilen bir Belediye, maalesef bir adım bile ileriye taşınamaz. Ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden siyasiler maalesef bu şehre hiçbir şey katamazlar.

 21. YY. da halen, elektrik, yol, su, trafo, alt yapı gibi içi boş, insani kavramlardan uzak bir yönetim şekli ile bu şehri yönetmeye çalışanlar, hem alt yapı, hemde İnsan’a yatırım noktasında sınıfta kalmışlardır.

Özellikle Büyük şehir olmakla birlikte bu sorunlar ikiye katlanmıştır. Kırsal’da hizmet bekleyen, Halen, yol, su enerji gibi hizmetlerin halka ulaşmadığını görüyoruz. Oysa Belediye bütçelerinin nerelere aktarıldığı konusunda hiç kimsenin bir fikri ve zikri yok.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu işe bir dur! Demesi gerekiyor. Her defasında bu şehir, Sayın Erdoğan’ın yanında durmuş, göğsünü canını malını siper etmiştir. Artık bu halk, kendini bile yönetemeyen, servetine servet katan bazı siyasilerden kurtulmak istiyor.

Son olarak şunu söylemek gerekirse, siyasi partilerin artık bu şehri yeniden dizayn edecek, kararlı, güçlü, vizyon sahibi, dost, Ahbap ilişkilerinden uzak adayları belirlemesi gerekiyor. Yoksa bu şehir, Sayın Cevheri’nin deyimiyle, Kocaman bir Köy olarak kalacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum