ANTRENÖR VİZYONU
Reklam
Reklam
Ümit Akaltun

Ümit Akaltun

ANTRENÖR VİZYONU

22 Ocak 2018 - 16:01

Yaşamda en önemli şey önce insandır. Bu yüzden her şey önce insan için daha sonra yine insan içindir. Bu insanların başında ise geleceğimiz olan ve her şeyi koşulsuz hak eden çocuklarımız gelir.

Bunun içindir ki antrenör(yetiştirici) çok ama çok önemlidir. Kendi çıkarını her şeyin üstünde tutan, vur kaç taktiği ile çalışan, bilgi birikimsiz, tek özeliği bir büyük kulüpte oynamış olmanın dışında hiçbir özeliği olmayan antrenörler kulüplerimizi ve Ülkemizi getirdiği yer işte burası. Burası 330 bin nüfuslu bir ülkeye yenilen, en borçlu üçüncü ülke olan her yıl milyon dolarları dış ülkelere akıtan, kulüplerinin nerede ise hepsinin borç batağında olan yer.

Bir kulübün var olması, büyümesi, kalıcı olması için önemli ayakların biride şüphesiz antrenördür. Antrenör vizyonu olan, gelişmeleri takip eden, bilgi birikimli,pedegojik formasyonu olan, idealist ve ilkeli olmalıdır. Başkalarının hayatına dokunurken kendi hayatını da değiştirmelidir. Bu ülkede lisanlar parayla değil yetenek, yaratıcılık ve bilgiye verilmelidir.

Önemli çok sayıda oyuncuyu yönetebilmek, sorunlu oyuncularla uğraşmak, yedeklerle iletişim, psikolojik yaklaşım fizik ve teknik verim gibi daha birçok sorunun üstesinden gelebilmek eğitimli, bilgi birikimli olmak zorunludur. Seyretmek bilgilenmek için yeterli değildir.

Sporu bu kadar çok seven ama nasıl seveceğini bilmeyen bir ülke olarak daha çok paraları dışarıya akıtır daha çok çocuğumuzun hayalleri ile oynarız. Verimli topraklarda ürün elde edemiyor isek sporun ortaya çıkarılamamış yönlerine bakmak lazım.

GELECEK SİZİN BEYNİNİZDEDİR.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selahattin Demir
    2 yıl önce
    Sorun Antrenör değil sevgili kardeşim.Sorun Hak edenin dış***ması Hak etmeyenin alkış***ması.Sen program yapıyorsun Proğrama aldığın kişileri hangi kritere göre alıyorsun.Kendi jenerasyonumda Profesyonel takımlara kazandırdığım 100 lerce yetenek var. Sen beni kaç proğrama çağırdın.İşin sırrı burda işte Selametle... Selahattin Demir...