Reklam
Reklam

Çevvik Kuvvet'te yeni gelişme var

Şanlıurfa’nın uzun süredir bitmesini beklediği Çevvik Kuvvet Kavşağı çalışmalarında sona gelindi. Dün itibariyle açılan yollarla Abide tarafından gelerek otogar ve Esentepe'ye geçmek isteyen ve Mardin çevre yolunu kullanmak isteyen sürücüler için yan yollar açıldı.

Çevvik Kuvvet'te yeni gelişme var
19 Kasım 2020 - 09:31 - Güncelleme: 19 Kasım 2020 - 09:32

Şanlıurfa'da trafik yükünü en aza indirmek ve vatandaşların rahat yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde çalışmaların hızlandırılmasını sağlayan Başkan Beyazgül çevik kuvvet kavşağında tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa için var güçleriyle çalıştıklarının alını çizdi.

Başkan Beyazgül: '' Çevik kuvvet kavşağındayız. Bilindiği üzere çevik kuvvet kavşağı, Ulaştırma Bakanlığımız tarafından ihaleye verilmişti. Çalışmaların sonuna gelmiş bulunmaktayız. Abide tarafından gelip de otogar ve Esentepe'ye geçmek isteyen ve Mardin çevre yolunu kullanmak isteyenler için bu istikamet açılmış bulunmaktadır.'' ifadelerini kullandı.

Diğer yolların bir an önce açılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz

Diğer istikametlerin de açılış tarihleri çok yakındır diyen Başkan Beyazgül,  Kuzeybatı çevre yolu için de gerek milletvekillerimiz gerek belediye başkanlarımızla gerekli çalışmaları yürütmekteyiz. Şanlıurfa'mıza Hayırlı uğurlu olsun'' Dedi.

Çevik kuvvet kavşağında çalışmaların tamamlanmasıyla açılan yolların ilk sürüş deneyimini de yapan Başkan Beyazgül, geriye kalan kuzeybatı çevreyolu için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini vurguladı.
 


Bu haber 829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum