Eğlence yerlerine virüs önlemi
Reklam
Reklam

Eğlence yerlerine virüs önlemi

Eğlence yerlerine virüs önlemi

Eğlence yerlerine virüs önlemi
15 Mart 2020 - 23:02

Genelge ile corona virüs salgını nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine corona virüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi. 

İllere gönderilen ek genelge ile corona virüs salgının Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı. 

Genelgede; corona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi. 

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    3 hafta önce
    urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan hayırseverlere teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca;
Bakan Koca;"Bana birşey olmaz demeyin"
Türkiye'de virüsten can kaybı 1006 kişi
Türkiye'de virüsten can kaybı 1006 kişi