Reklam
Bugün
GÜNDEM
12 Eylül 2023 - 09:51

Hizmetin olmadığını söyleyen vatandaşlar Başkan Ekinci'ye ateş püskürdü

12 Eylül 2023 - 09:51

Her hafta farklı bir ilçenin sorununa değinen Urfa Değişim Gazetesi ekibinin rotası bu kez Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan Viranşehir ilçesi oldu. Viranşehir ilçesinin sorunlarına sitem eden vatandaşlar Belediye Başkanı Salih Ekinci’yi göreve davet etti. Yaz aylarında tozdan, kış aylarında çamurdan geçilmeyen Viranşehir ilçesi adeta viran olmuş kenti andırıyor. Seçimden seçime Belediye Başkanını gördüklerini belirten vatandaşlar bu sene kimseye oy yok diyerek isyan etti.

TAKİP ETTAKİP ET

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan Viranşehir’de yerel yönetimler tarafından yapılmayan hizmetler ilçe halkını bıktırma noktasına getirdi. İlçede çukur olan yollar, su problemi, altyapı ve işsizlik gibi sorunlardan dolayı vatandaş bezme noktasına geldi. Belediyeden yeteri kadar hizmet alamadıklarını belirten vatandaşlar mevcut Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye çağrıda bulundu. 
Mevsimlik tarım göçünün en yaygın olduğu ilçe olan Viranşehir’de torpille işe yerleştirme olaylarının yaygın olduğunu iddia eden vatandaşlar, bu yanlışların düzeltilmesi gerektiğini söyledi. 
 

1 / 7