Reklam
Reklam

PTT'lerdeki risk en aza indirildi

Şanlıurfa'da, sürekli yoğunluğun oluştuğu PTT şubeleri, koronavirüs salgını açısından büyük risk taşıyordu. Ancak İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı tedbir kararları kapsamında, PTT'lerin okullara taşınmasıyla risk, en az seviyeye indirildi.

PTT'lerdeki risk en aza indirildi
29 Nisan 2020 - 11:05 - Güncelleme: 29 Nisan 2020 - 12:05
Çin Halk Cumhuriyeti’nde 2019 Aralık ayında başlayarak kısa sürede tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgın riskini önlemeye yönelik İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı tedbir kararları, Şanlıurfa’da ivedilikle hayata geçirilmeye devam ediyor.

 

Şanlıurfa’da vatandaşların hizmet alırken yoğun olarak bir arada bulunabileceği PTT şubelerindeki bulaşma riskini en aza indirmek için tedbirler alan Şanlıurfa Valiliği, yoğunluğun en fazla olduğu Eyyübiye ilçesinde iki okulu PTT veznesi olarak düzenlemişti.

 

Şanlıurfa Merkez PTT Şubesindeki sosyal mesafe ihlalini, PTT veznesi olarak düzenlenen okullarda alınan sosyal mesafe tedbirleri ile bertaraf eden Şanlıurfa Valiliği, 13 ilçenin tamamındaki PTT şubeleri için de salgın riskini azaltacak tedbirleri hayata geçirdi.

 

Başta, vatandaşların birbiriyle yakın temasını kısıtlamayı öngören düzenlemeler kapsamında, tüm şubelerin önlerinde sıra karışıklığını önlemek için güvenlik bariyerleri kuruldu. Sıra bekleyen kişilerin 1,5 metrelik mesafeye dikkat etmesi için uyarıcı sarı çizgilerin çizildiği PTT şubelerine gelenlerin ateş ölçümleri de sıraya girmeden önce yapılıyor. Şube güvenlik görevlilerinin yanı sıra Polislerin de görev aldığı şubelere gelen maskesiz vatandaşlara da ücretsiz maske veriliyor.

 

Şanlıurfa Valiliğinin, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda aldığı tedbirler, kamu ve özel bankalar, Noterler, Türk Telekom gibi vatandaşlara yoğun olarak hizmet sunulan alanlarda ve kamu kuruluşlarında uygulanmaya devam ediyor. (Haber Merkezi)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum