Reklam
Reklam
Reklam

Şanlıurfaspor'da Gaziantepspor gibi olacak

Eski Gaziantepspor kulüp başkanı ve Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığına aday olan Hasan Şahin, Antep’te yetkililerin kulübe sahip çıkmaması nedeniyle kapandı. Ancak aynı durum Şanlıurfaspor için de geçerli gözüküyor.

Şanlıurfaspor'da Gaziantepspor gibi olacak
12 Ağustos 2020 - 11:17
2.5 yıl boyunca Gaziantepspor Kulüp Başkanlığım süresince Gaziantepspor'un tüm hesaplarına temlik ve haciz konulmasına 1 kuruş gelmemesine rağmen maddi ve manevi her şeyimle mücadele ettiğini belirten Hasan Şahin,  gelinen noktada Urfa’da yetkililerin kulübe sahip çıkmadığı anlaşılıyor.

 

“Tek amacım Türk futboluna hizmet etmekti”

“Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,14 milletvekili ve 2 tane Valiyle (Ali Yerlikaya, Davut Gül) çalıştım. Sorabilirsiniz. Ne bir ihale, ne ailemden biri için bir iş istedim.” Diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti, “Tek amacım Türk futboluna ve Gaziantepspor’a hizmet etmekti. Maalesef Gaziantepspor'un ipi çekilmişti. Göz göre göre Şanlıurfaspor'da Gaziantepspor gibi Kapatmayla karşı karşıya olduğu için memleketimin takımına en kötü zamanında sahip çıkmak istedim” dedi.

 

“Maddi ve Manevi Urfaspor için mücadele ettim ancak…”

Maalesef günlerdir maddi ve manevi mücadele etmeme rağmen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve Sayın Valim Abdullah Erin ile yaptığım görüşmeler sonucunda bu kanıya vardığını söyleyen Şahin, “Zaman daralıyor. Liglerin başlamasına 30 gün kalmış iken elimizde futbolcu, hoca yok ve tesisler harabeye dönmüş bir şekilde. Elimde de sihirli bir değnek olmadığı için bu gidişatla Şanlıurfaspor'umuzunda kaderi Gaziantepspor gibi görünüyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sayın Vali bu taşın altına elini koymadıkça ben ve yönetimim ne kadar para koyarsak koyalım kurtuluşu yoktur.” diyerek sözlerine son verdi.

 

Şanlıurfaspor kulübüne başkanlığına aday olduğunu açıklayan Şahin, kulüp bir kurtuluş reçetesi de yayınladı. İşte o reçete:

“1.Delege sisteminin değiştirilmesi gerekmektedir.

2.Şanlıurfaspor'a Başkanlık yapacak şahsın ihale, rant ve iddia kapısı olmamalıdır.

3.Şanlıurfaspor'un kapıları halka açılmalıdır.

4.Şanlıurfaspor muhakkak kurumsallaşmalıdır.

5.Şanlıurfaspor Altyapıya önem vermelidir.(örn. Trabzon, Altınordu, Eski Gaziantepspor ve Gençlerbirliği)

6.Şanlıurfaspor yönetimi her ay gelir ve giderini kamuoyuna sunmalıdır.

7.Şehrin 1 numaralı markası olan Şanlıurfaspor marka değerini ulusala yaymalıdır.

8.Şanlıurfaspor şahısların değil halkın takımı olmalıdır.

9.2.5 milyon nüfuslu Türkiye'nin 7.büyük şehri olan Urfa'nın takımının yeri alt ligler değil, süper lig olmalıdır.

10.Bu gidişle Şanlıurfaspor değil, Şanlıurfa şehri 3.lige düşecektir.

11.Bir kulübün süper ligde olması için Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, milletvekilleri elinin muhakkak taşın altına koymalıdır.”Mehmet Halhalli / Urfa Değişim

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum