Reklam
Reklam

Urfa Milletvekilinden saldırı açıklaması

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Aydınlık, "Bu saldırı seçim sürecinde kullanılan kötü dilin toplumdaki karşılığıdır." dedi.

Urfa Milletvekilinden saldırı açıklaması
21 Nisan 2019 - 16:30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katılırken bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırı ile ilgili bir yazılı açıklama yapan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı esefle kınıyorum! Bu saldırı seçim sürecinde kullanılan kötü dilin toplumdaki karşılığıdır. Bu saldırının sorumlusu o günlerde toplumu ayrıştırıcı konuşmalar yapanlardır. Seçim öncesinde toplumun yarısını terörist ilan edip seçim sonrası 'birliktelik' çağırısı yapmak siyasetin en çirkin yüzüdür! Eğer gerçekten bu toplumu düşünüyorsanız şartlar ne olursa olsun "sevgi" dilini kullanacaksınız, ötekileştirmeyeceksiniz!" dedi.

'İnadına birlik diyeceğiz'

Milletvekili Aziz Aydınlık, "Allah'ım yaşatmasın, hiçbir güvenlik gücümüzün ayağına taş değdirmesin. Ama bir evladımız şerefle bu vatanı savunurken şehit oluyorsa, elbette ki cenazesine katılarak son görevimizi yapacağız. Her şeyden önce bu bizim insanlık görevimiz. O nedenle şehitlerimizin cenazesine katılmaktan asla geri durmayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'de PKK Terör Örgütünün saldırısı sonrası dediği gibi: 'Allah'ın verdiği bir canımız var, o da bu vatan uğruna bu millet uğruna feda olsun!' Buradan açık ve net bir kez daha ifade ediyorum: Bugüne kadar kullandığınız kelimelerden, yaptığınız provokasyonlardan bir saniye korkmadık, bir saniye geri adım atmadık. Bundan sonra da korkmayacağız, yılmayacağız, sinmeyeceğiz! Siz çirkin dil, kötü dil kullanmaya devam edin ama biz inadına 'sevgi' diyeceğiz, 'birlik' diyeceğiz, 'beraberlik' diyeceğiz!" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 656 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum