HDP 'Evet' dediği için MHP 'Hayır'...
Reklam
Reklam
Murat Doğan

Murat Doğan

HDP 'Evet' dediği için MHP 'Hayır' diyor

27 Ekim 2018 - 09:18

Bakın MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının tespitiyle ilgili  İyi Parti'nin verdiği araştırma önergesine neden ret oyu verdiklerini şu cümlelerle açıklıyor:
"Emeklilikte Yaşa Takılanlar şehit kanına, gazi hakkına takılmasın. Şer ittifakı ile ve özellikle PKK'nın siyasi uzantısıyla hiçbir yerde bir araya gelmemiz mümkün değildir. Yarın meseleniz hallolur. Mesele vatan haini ile el ele olmamaktır." 

MHP, daha önce EYT ile ilgili önergeyi kabul ediyor daha sonra kararını değiştirip ret oyu veriyor. Bunun nedeni ise HDP olarak gözüküyor. 

Yani MHP diyor ki "HDP bu önergeyi kabul etmiş diye bu önerge ne kadar doğru olursa olsun ben bunu kabul edemem. Benim için kararın doğruluk ya da önemli olması değil, benim için kimin o kararı kabul ettiği ya da ret ettiği önemli." demeye getiriyor.

Ya bırakın böyle lafları, böyle siyaseti. Düşüncenin değişmesi lazım. Bu politika ile hiçbir yere varılamaz. Sizi oraya halk göndermiş, ülkenin iyiliğine bir şeyler yapasınız diye. 

Meclis ne dedikodu yeridir ne de laf sokma yeridir. Bir durumun iyileşmesi yönünde olan karar burada tartışılır, ülke menfaati gözetilerek ya onaylanır ya da ret edilir. Ama ülkemizin siyasetine bakıyoruz da ülke menfaatinin düşünülmesi yönünde çalışılmıyor. 

Her partinin bir görüşü var ve bu görüş çerçevesinde siyaset yapılıyor. 

Madem HDP bu kararı kabul etmiş diye bu parti ile aynı çizgide yer almak istemeyen MHP ret oyu kullanıyor, o zaman HDP ile aynı ortamda da bulunmasın. 

HDP grubunun yanında bulunan sıralara MHP'liler oturmasın. Hatta oy pusulasında bile HDP ve MHP yan yana denk gelirse MHP buna itiraz etsin. 

Gerekirse seçimden çekilsin. 
Haa bir de MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman paylaşımlarına bu sözü de ekliyor: "MHP'nin sözü sözdür. 

Emeklilikte yaşa takılanlar konusu seçim beyannamemizde vardır. Aziz Türk milletine sözümüzdür." 

Diyelim MHP seçimi kazandı tek başına iktidar partisi oldu. 

Seçim vaatlerinden olan emeklilikte yaşa takılanlar konusunu Meclise getirdi. HDP de bu konuda MHP'yi alkışladı ve güzel bir iş yaptığı için destek vererek kabul oyu kullandı.

Eee sırf Mecliste bulunan HDP bu kararı kabul etti diye MHP kesin bu seçim beyannamesinden de vazgeçer. 
Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok. Umarım ülkemizin menfaati için nasıl çalışıldığını anlamışsınızdır. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Urfalı Fernando
    1 yıl önce
    Bence artık MHP gibi köhnemiş zihniyete sahip partilerin meclisten atılmasının zamanı gelmiştir önce emekli umut ver , sonra da siyasi emelleri için çirkin fikirleri için bu insanların hayallerini yik. Kusura bakma ama HDP ile aranızda çok fark var. sizin gibi bu ülkenin ayağına pranga olmuş partilerin HDP ile uzaktan yakından alakası olamaz bile...Sizler Kurtuldunuz günden beri bu ülkeye zarar vermekten başka hiçbir şey aramadınız Sizler Sırf ülke bölünsün diye insanları kutuplaştıran siyasi fikirleri ön p***ı atarak ülkeye ihanet ettiniz... Bir vatandaş olarak hakkımı Size helal etmiyorum.