Reklam
Reklam
Abdulkadir Çelikcan

Abdulkadir Çelikcan

Erdoğan'dan son rötuşlar

23 Kasım 2018 - 09:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 il ve bu illerin bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarını Cumartesi günü açıklaması beklenirken adayların da kesinleştiği öğrenildi.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle mevcut belediye başkanlarından devam edecekler ile muhalefetin elinde olan bazı illerdeki adaylarını açıklayacak. 

Adayların açıklanacağı illerin arasında İzmir, Antalya, Gaziantep, Konya, Gümüşhane, Artvin, Denizli, Çankırı yer alıyor. Şanlıurfa Nihat Çiftçi, Gaziantep'te Fatma Şahin, Antalya'da da Menderes Türel, Konya'da Uğur İbrahim Altay yeniden aday gösterileceği iddia ediliyor.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ankara ve İstanbul'un belediye başkan adaylarının kesinleştiğini açıkladı. İstanbul'da TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ankara'da ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin adaylığı konuşuluyor.

Manisa, Adana ve Mersin'de de adayların belli olduğu, ancak Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme sonrasında bu isimlerin netlik kazanacağı belirtiliyor. 

AK Parti de ise belli olan bu 30 ilin ilçeleri için çalışmalar sürüyor. İlçelerin de yapılan çalışmalarla birlikte hafta sonuna kadar netlik kazanacağı belirtiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum