Reklam
Reklam
Aziz Karakeçili

Aziz Karakeçili

urfaspor
urfadegisim@gmail.com

Metin Baydilli ve Karaköprü

27 Temmuz 2018 - 09:07

Şanlıurfa’nın hızla gelişen ve  gelişim sağlayan, gecekondudan yoksun en nadide ve yeşil alanı bol olan Karaköprü ilçesini ve Karaköprü belediye başkanı Metin Baydilli beyefendiyi bu köşemde kaleme almak istedim.

Karaköprü 1992 yılında belde belediyesi oldu ve 6360 sayılı kanun ile 13 ilde Büyükşehir belediyesi ve 26 ilçe kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun 06.12.2012 tarihli ve 28489 sayılı resmi gazetede yayımlanarak Karaköprü beldesi ilçe statüsüne kavuştu.

 Karaköprü belediyesinin ilk başkanlarından  Ali Gök, Merhum Ahmet Güzel ve sonrasında Nihat Çiftçi 29 mart 2009 yerel seçimlerinde bağımsız olarak Karaköprü belediye başkanı seçilip sonrasında Ak partiye geçti ve 2014 yerel seçimlerinde ikinci defa Karaköprü belediye başkanı seçilen Nihat Çiftçi 6 Eylül 2015 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye meclisi tarafından Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra Karaköprü belediye başkanlığına Karaköprü meclisinin seçimiyle 15 Eylül 2015 tarihinde Metin Baydilli Karaköprü belediye başkanı oldu.

URFANIN PARLAYAN YILDIZI KARAKÖPRÜ

 Karaköprü, Şanlıurfa’nın gelişen yüzü, modern yüzü, insanların en çok rağbet ettiği yeşili ve park alanlarının en çok olduğu ilçemiz.

Karaköprü hızla gelişen, yeni yol yapımları viyadüklerin, modern kavşakların yapıldığı, ulaşım, altyapı, okul ihtiyaçlarının hemen-hemen sorunsuz olduğu bir ilçemiz

Eski belediye başkanı merhum Ahmet Güzel’in güzel bir sözü vardı bir gün herkes Karaköprülü olacak derdi. 

Hakikaten şimdilerde Huzuru, rahatı, ulaşımı, moderni, yeşilli arayan vatandaşlar gücü nazarında Karaköprü ilçesine yerleşmek istiyor.

BAYDİLLİ HİZMET ADAMI

 Karaköprü belediye başkanı Metin Baydilli 15 Eylül 2015 tarihinde Karaköprü ilçesine belediye başkanı seçildiğinde Ben Başkan olmaya değil sizlere hizmetkar olmaya adayım, hizmet etmek için gecemi-gündüzüme katarak Karaköprülü vatandaşlarımın hizmetine amadeyim demişti.

Başkan Baydilli sözünde durdu henüz 3 yılını doldurmamış başkanlık görevinde yaptığı hizmetler aşikardır.

Başkan Baydilli’nin hizmet anlayışında mutlak surette görünen vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini projelendirerek hizmete koymak düsturu yatmakta.

70 bin m2’lik alanıyla Şanlıurfa ilimizin en büyük mesire alanlarından birini Karaköprü ilçesine kazandıran başkan Baydilli ve ekibine; haftalık 3000-5000 vatandaşın Urfa'nın sıcağında serinlemek için bu mesire alanlarına gelip zaman geçirmeleri, çocukların yeşil alanlarda oynamalarını görmek kadar güzel bir duygu yok o an dünyanın en mutlu insanı oluyor insan Başkan Metin Baydilli’ye müteşekkiriz.

Karaköprüspor ilk defa Profesyonel lige 3.ligde oynama fırsatını Baydilli başkanlığında elde etti.

Seyrantepe kompleksi ve meydan projesi, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere alışveriş merkezleri, semt pazarı, kafeterya, ve 4 bin m2 yeşil alana sahip olacak projede, 1200 m2 alışveriş kompleksi ile 1200 m2 otopark ve semt pazarı ile 100 m2’lik meydan hizmete girecek.

Hemen-hemen her mahalleye okuma salonları, sentetik halı sahalar, spor salonları, fitness ve yüzme havuzları yapmak gibi birçok proje ile vatandaşların taleplerine göre çalışmalarının olduğu görünmekte.

VİZYON PROJE YAŞAM PARKI

 Başkan Baydilli’nin vizyon proje dediği yaşam Parkı bittiği zaman Karaköprü ve Şanlıurfa’ya değer katacak bir eser olduğu ortada. 2017 yılında Karaköprü ilçesine 200 bin m2 yeşil alan kazandırılması vatandaşları memnun etmekte.

Karaköprü ilçesine elektrik enerjisi verecek bir trafo merkezinin yaptırılması, Basın müzesinin yapılacak olması Başkan Baydilli’nin Karaköprü ilçesine kazanımıdır.

BAYDİLLİ: “HİZMETE ADAYIM”

 Karaköprü belediye başkanı Metin Baydilli yaklaşan yerel seçimlerde “hizmete adayım” açıklamasında bulunması çalışan, verdiği vaatleri bir-bir yerine getiren projeler üreten sayın baydilli yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır mantığıyla, hizmet etmeye, Karaköprü ilçesine katkı sağlamaya ve kalkındırmak için hizmete aday olacağını beyan eden ilk belediye başkanı olması vatandaş tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yerel seçimler yaklaşırken Siyasi partilerde, Belediye başkanlarında ve Başkan aday-adaylarında heyecan artacağa benziyor.

Karaköprü ilçesinin mevcut belediye başkanı Sayın Metin Baydilli’nin yaptıkları ve yapacaklarının devamı için tekrar aday gösterilip başkan seçilmesi Karaköprü ilçesinin lehine olacağı kanaatindeyim.

Yolun açık olsun davasında, inancında, çalışmasında metin olan güzel başkan Metin Baydilli.

Başka yazıda buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum